loader
Dolne siódemki

Planując leczenie kanałowe warto przestrzegać kilku zasad, dzięki którym zabieg będzie dla Ciebie bardziej komfortowy:

 • Jeśli wcześniej lekarz przepisał Ci leki, proszę przyjąć je jak zwykle zgodnie z instrukcją.
 • Prosimy unikać anulowania rezerwacji w ostatniej chwili. Leczenie kanałowe wymaga dużo czasu i cierpliwości, w związku z czym wizyty są zwykle długie – 2-2,5-godzinne. Ten czas, personel oraz gabinet jest zarezerwowany wyłącznie dla Ciebie i nikt inny w tym czasie nie będzie umówiony.
 • Prosimy o odwoływanie wizyt najpóźniej 48 godzin przed terminem, tak by można było na wolne miejsce umówić innego Pacjenta. Możliwe, że i Ty będziesz kiedyś potrzebować w przyszłości takiego zwolnionego przez kogoś miejsca!
 • Nie przychodź na czczo. Zjedz normalny posiłek 2 godziny przed zabiegiem. Znieczulenie podane podczas leczenia kanałowego może działać jeszcze pewien czas po wizycie i możesz nie być w stanie zjeść wtedy czegokolwiek.
 • Proszę zarezerwować sobie wystarczającą ilość wolnego czasu licząc się z tym, że wizyta będzie trwała ok. dwóch godzin. Chociaż często udaje się zakończyć leczenie w krótszym czasie, nie można wykluczyć konieczności wydłużenia czasu leczenia. Dużo łatwiej o dobry efekt pracy, gdy nie jesteśmy pod presją czasu.
 • Proszę przyjść do gabinetu 10-15 minut przed ustalonym terminem, tak by mieć wystarczającą ilość czasu na zapoznanie się z gabinetem i wypełnienie niezbędnej dokumentacji. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie jesteś w stanie dotrzeć na czas – skontaktuj się od razu telefonicznie lub wyślij sms. Ustalimy, czy możemy przedłużyć zarezerwowany już dla Ciebie czas, czy lepiej jest umówić nowy termin spotkania. Spokojnie! Leczenie jest zwykle po prostu nudne. Przygotuj się na sen lub zabierz ze sobą odtwarzacz mp3, by posłuchać ulubionej muzyki.

Leczenie kanałowe zostało zakończone. Proszę zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii z tym związanych:

 • Nie jedz nic do momentu całkowitego ustąpienia znieczulenia. Może to potrwać 1-2 godziny. Brak odrętwienia twarzy, języka i dziąsła świadczy o ustąpieniu znieczulenia.
 • Nie pij nic gorącego do momentu ustąpienia znieczulenia. Możesz natomiast w każdej chwili pić napoje zimne i o temperaturze pokojowej. Zimą okryj szalikiem znieczulony policzek, aby go nie odmrozić.
 • Możesz odczuwać pewien dyskomfort związany z leczonym zębem, trwający nawet kilka dni. Jeśli w momencie ustępowania znieczulenia odczuwasz jakikolwiek ból, przyjmij od razu leki przeciwbólowe (Ibuprofen 200-400 mg, Aspiryna 500 mg). Jeśli to konieczne, kolejne dawki przyjmuj co 6-8 godzin. Jeśli po upływie 3 dni nie zmniejszają się dolegliwości – skontaktuj się ze mną (telefon, sms, email).
 • Leczony ząb jest zamknięty szczelnym i trwałym kompozytem. Jest też wyłączony ze zwarcia, by zmniejszyć ryzyko jego złamania. Unikaj jednak żucia tym zębem.
 • Normalne szczotkowanie i nitkowanie leczonego zęba jest jak najbardziej wskazane.
 • Zwykle po leczeniu kanałowym należy odczekać pewien czas (do 4 tygodni), by upewnić się, że ząb nie sprawia kłopotów. Jeśli tylko wszystko jest w porządku, ząb powinien być jak najszybciej docelowo odbudowany wypełnieniem (plombą) lub koroną. Brak takiej odbudowy znacząco zwiększa szanse na ponowną infekcję zęba. Zwiększa też ryzyko pęknięcia zęba i jego utratę.

Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości