loader

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, której głównym zadaniem jest poprawianie wyglądu naszego uśmiechu. Choć jeszcze niedawno dziedzina ta była poza zasięgiem przeciętnego człowieka, to jednak obecnie wiele osób może skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej.

Stomatologia estetyczna – dziedzina czerpiąca z innych dziedzin stomatologii

Stomatologia estetyczna ściśle współpracuje z innymi dziedzinami stomatologii dla zachowania pięknego uśmiechu. Przed wszystkim ze stomatologią zachowawczą oraz profilaktyką stomatologiczną, ale także  z implantologią, ortodoncją czy protetyką. Piękny wygląd zębów może bowiem wymagać wiele wysiłku, jeżeli zęby są w złym stanie. Najpopularniejszymi zabiegami stomatologii estetycznej są skaling i piaskowanie zębów, wybielanie zębów, a także zakładanie licówek. Są to zabiegi wymagające małego zaangażowania czasowego i finansowego, dlatego też są chętnie wybierane prze wiele osób. Czasami jednak piękny uśmiech wykłada większych nakładów.

By zęby były idealne

Idealny wygląd zębów i piękny uśmiech często widujemy na ekranach naszych telewizorów. Chcemy wówczas, aby i nasze zęby wyglądały pięknie. Warto jednak podkreślić, że bez odpowiedniej codziennej pielęgnacji, nasze zęby nie będą wyglądały tak pięknie. Najpierw należy więc wyplenić złe nawyki higieniczne, takie jak zapominanie o szczotkowaniu zębów, a dopiero później zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej. W przypadku wieloletnich zaniedbań możliwe jest doprowadzenie naszych zębów do idealnego wyglądu, jednak musimy się liczyć, że proces ten będzie długotrwały. Rozpocząć wówczas należy od wyleczenia wszystkich zębów, a także usunięcia tych, które nie rokują. Dopiero w kolejnym kroku możliwe będzie ustalenie odpowiednich rozwiązań, które doprowadzą nas do pięknego uśmiechu.

 

 

 


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości