loader

Niemalże każdy chciałby się cieszyć olśniewająco białym uśmiechem hollywoodzkich i rodzimych gwiazd. Dzięki zabiegom stomatologii estetycznej możliwe jest osiągnięcie takiego uśmiechu. Jednym z zabiegów, który stosuje się, aby uzyskać piękny i lśniący uśmiech jest wybielanie zębów.

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Istnieje wiele metod wybielania zębów, dzięki którym są one jaśniejsze. Nie jest bowiem tak, że po wybieleniu zębów, nasze zęby będą idealnie białe. Stopień wybielenia zależny jest od koloru naszych naturalnych zębów, a te mogą mieć różny odcień – począwszy od bieli po przez żółtawe zabarwienie. Zęby poddawane działaniu czynników niekorzystnych, takich jak kawa, palenie papierosów czy jedzenie barwiących potraw, mogą mieć szary odcień. Jeżeli więc komuś zależy na osiągnięciu efektu białych zębów, a jego naturalne zęby mają inne zabarwienie, to wówczas lepszym rozwiązaniem dla niego będą licówki, czyli cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na zęby.

Jakie są metody wybielania zębów?

Metod wybielania zębów jest wiele, począwszy od takich, które można stosować samodzielnie w domu, skończywszy na takich, które powinny przebiegać pod ścisłą kontrolą stomatologa. Przy niewielkich przebarwieniach można stosować wybielającą pastę do zębów o wyższym wskaźniku ścieralności. W warunkach domowych można stosować także specjalne nakładki wybielające, które zakłada się na noc. Są one przygotowywane w gabinecie stomatologa, który następnie ocenia rezultat i zaleca dalsze leczenie. Wiele osób wybiera wybielanie zębów przy użyciu specjalnej lampy, które można zastosować jedynie w gabinecie stomatologicznym. Dentysta nakłada wówczas na zęby specjalny żel i naświetla go lampą, aby osiągnąć efekt wybielenia.

Wiele osób zastanawia się, czy wybielanie zębów może je uszkodzić. Jeżeli zabieg ten będzie wykonywany pod kontrolą stomatologa, wówczas możemy być pewni o bezpieczeństwo naszych zębów. Pamiętać jednak należy także o tym, że po wybielaniu zębów przez kilka dni trzeba zachowywać tak zwaną białą dietę, czyli unikać kawy, mocnej herbaty, palenia papierosów, a także spożywania mocno barwiących pokarmów, takich jak jagody.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości