loader

endodontaKażda osoba, która dba o ładny wygląd swoich zębów stara się odwiedzać dentystę przynajmniej dwa razy w roku, aby skontrolować stan swojego uzębienia. Dzięki temu zauważone ubytki mogą być usunięte szybko. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet w przypadku niewielkich ubytków może się okazać, że próchnica szybko rozprzestrzeni się na pozostałe zęby. Czasami zachodzi jednak potrzeba skorzystania z usług endodonty, dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym, czym on się zajmuje.

Leczenie endodontyczne, czyli leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe wielu osobom kojarzy się z długim, bolesnym procesem ratowania zęba. Tymczasem endodoncja daje nam możliwość uratowania zęba, który w innym przypadku zostałby usunięty. Leczenie endodnotyczne polega na oczyszczeniu kanałów zęba, a następnie zabezpieczeniu ich specjalną substancją, nazywaną gutaperką. Dokładne oczyszczenie kanałów daje gwarancję tego, że przeleczony kanałowo ząb będzie nam służył jeszcze wiele lat i nie będzie dawał żadnych oznak bólowych. Endodonta, to dentysta, które specjalizacją jest właśnie leczenie kanałowe. W swojej pracy posługuje się nie tylko narzędziami stomatologicznymi, lecz także i narzędziami endodontycznymi, takimi jak na przykład endometr. Często zabiegi leczenia kanałowego są prowadzone przy użyciu mikroskopu dzięki czemu endodonta może w dużym powiększeniu oglądać wnętrze zęba. Mikroskop często wykorzystuje się przy powtórnym leczeniu kanałowym, a także w przypadku, gdy w zębie pozostało ułamane narzędzie endodontyczne lub gdy kanały zęba mają nietypową budowę.

Czy warto leczyć zęby endodontycznie?

Leczenie endodontyczne w wielu przypadkach jest jedyną możliwością uratowania swojego zęba który po leczeniu może nam służyć jeszcze przez wiele lat. Dzięki zastosowaniu mikroskopu długotrwały czas leczenia może się skrócić do jednej lub dwóch wizyt, choć faktem jest, że wizyty w czasie leczenia kanałowego są dłuższe niż w przypadku wizyt w czasie których leczone są ubytki.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości