loader

higiena jamy ustnejDla zdrowych zębów nie wystarczy codzienna higiena jamy ustnej. Niezbędne jest jeszcze regularne kontrolowanie stanu zębów u stomatologa, a także zadbanie o higienizację jamy ustnej w gabinecie dentystycznym.

Regularna kontrola zębów to nie wszystko

Co pół roku powinniśmy odwiedzać gabinet dentystyczny, aby sprawdzać stan naszego uzębienia. Dzięki temu stomatolog od razu zauważy niewielkie ubytki i je wyleczy. Warto jednak pojawiać się częściej u dentysty, aby przeprowadzić higienizację jamy ustnej. Zabieg ten polega na usunięciu zalegającego kamienia nazębnego, który stwarza dobre warunki do rozwoju bakterii chorobotwórczych. Usuwanie kamienia nazębnego, czyli skaling, należy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku, a w przypadku palenia papierosów nawet częściej. Bardzo często po zabiegu skalingu przeprowadza się także piaskowanie zębów, czyli ich wygładzanie, by były piękne i lśniące. Są to jednak zabiegi, które powinno się wykonywać po wyleczeniu wszystkich zauważonych ubytków.
Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Warto pamiętać o tym, że duży wpływ na prawidłowy sposób szczotkowania zębów ma odpowiednia szczoteczka do zębów (najlepiej miękka, która lepiej usuwa wszelkie zanieczyszczenia). Szczoteczkę należy wymieniać co jeden lub dwa miesiące. Należy także pamiętać o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych przez użycie nitki dentystycznej. Po umyciu zębów jamę ustną najlepiej jest wypłukać specjalnym płynem do płukania, który pozwoli na usunięcie resztek pokarmów, a także bakterii.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości