loader

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Podstawą ładnych zębów jest przede wszystkim codzienna ich pielęgnacja, a także regularne wizyty u dentysty w celu wyleczenia zauważonych ubytków.

Odpowiednia szczoteczka i dobra metoda szczotkowania

Wielu Polaków zbyt rzadko wymienia szczoteczkę do mycia zębów, tymczasem nowa powinna się pojawiać w naszej łazience najrzadziej co trzy miesiące. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze zęby zawsze będą dobrze umyte. Twardość szczoteczki powinna być dostosowana do potrzeb naszego uzębienia, jednak najlepsze są szczoteczki miękkie, bowiem twarde mogą uszkodzić dziąsła. Niezwykle ważna jest także odpowiednia technika szczotkowania, dzięki której zęby będą czyste. Niestety technika mycia zębów nie jest czymś czego uczą w szkole, dlatego warto poprosić dentystę o instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów.

Kontroluj regularnie

Aby w zębach nie rozpanoszyła się próchnica, należy przynajmniej dwa razy w roku wybrać się na wizytę kontrolną do dentysty. Zauważone ubytki należy od razu wyleczyć. Lepiej jest zrobić to, gdy problem jest dopiero w zarodku niż wtedy, gdy stanie się on duży. Dwa razy w roku warto poddać się usuwaniu kamienia nazębnego poprzez wykonanie u dentysty skalingu i piaskowania. Dzięki temu zęby będą czyste i lśniące. Jeżeli dentysta zaleci ci leczenie endodontyczne, czyli kanałowe, to skorzystaj z możliwości uratowania swojego naturalnego zęba. Będzie ci on służył wtedy przez długie lata.

Stomatologia estetyczna na ratunek pięknemu uśmiechowi

Jeżeli nasze uzębienie nie jest zadowalające, wówczas pomóc nam mogą specjaliści w dziedzinie stomatologii estetycznej. Jest wiele zabiegów, które pomogą nam odzyskać piękny uśmiech, począwszy od wspomnianego wcześniej skalingu i piaskowania, aż po założenie licówek, koron czy mostów. Dentyści, zajmujący się stomatologią estetyczną, najlepiej doradzą nam w sprawie kompleksowych rozwiązań dla naszego pięknego uśmiechu.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości