loader

Każdy człowiek chciałby mieć piękny uśmiech, którego nie musiałby się wstydzić w uśmiechu. Czasami jednak nawet najbardziej staranna pielęgnacja nie wystarcza, aby osiągnąć efekt śnieżnobiałego uśmiechu. Z pomocą może wówczas przyjść stomatologia estetyczna.

Gdy nasze zęby nie są białe…

Nasze zęby tak naprawdę nie mają śnieżnobiałego koloru. Ich kolorystyka zależna jest od wielu czynników, między innymi od wieku czy naszej diety. Zmiana koloru zęba może być spowodowana leczeniem kanałowym (ząb może być sinawy) bądź też zażywaniem antybiotyków w dzieciństwie, gdyż powodują one ciemnienie zębów. Zmianę koloru swojego uzębienia mogą zauważyć również palacze czy osoby, które piją duże ilości kawy czy mocnej herbaty. Osobom, którym przeszkadza ich kolor zębów, stomatolog może zaproponować zabieg wybielania zębów. W niektórych przypadkach wystarczy regularne szczotkowanie zębów pastą wybielającą, w innych zaś niezbędny będzie zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym. W przypadku zębów trwale przebarwionych należy rozważyć założenie licówek.

Gdy nie odpowiada nam wygląd naszych zębów…

Jeżeli zęby są trwale przebarwione lub uszczerbione, wówczas zdecydować się możemy na założenie licówek, czyli cienkich płatków porcelany, które naklejane są na ząb, po jego uprzednim delikatnym zeszlifowaniu. Dzięki założeniu licówek na wszystkie zęby, które odsłaniane są w uśmiechu, cieszyć się możemy wyglądem naszych zębów. Założenie licówek nie jest jednak wskazane u osób cierpiących na bruksizm, obgryzających paznokcie, a także posiadających inne parafunkcje.

Gdy zęby nie są proste…

Prostowanie zębów przy użyciu aparatu ortodontycznego jest związane nie tylko z ortodoncją, lecz także i stomatologią estetyczną, bowiem przez prostowanie zębów osiągamy efekt estetyczny. Każde dziecko w okolicach 7 roku życia powinno zostać zbadane przez ortodontę, aby mógł on ocenić prawidłowość zgryzu oraz dobrać odpowiednie sposoby leczenia, jeżeli zauważone zostaną nieprawidłowości.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości