loader

Zabiegi stomatologii estetycznej przez wiele osób są postrzegane jako kosztowne i niedostępne dla przeciętnego człowieka. Tymczasem jest wiele zabiegów stomatologii estetycznej, które nie wymagają zainwestowania dużych środków, a regularnie stosowane, mogą przynieść znakomite efekty.

Skaling

Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego z zębów. Dzięki niemu łatwiej zachować zęby w czystości, gdyż kamień nazębny ułatwia rozwój bakterii. Dawniej kamień usuwało się przy użyciu mechanicznych skalerów ręcznych, które obecnie są używane bardzo rzadko. Dzięki rozwojowi techniki stosuje się obecnie skalery ultradźwiękowe bądź laserowe. Koncówka skalera stomatologicznego przykładana jest do zęba i na skutek drgań o wysokiej częstotliwości kamień nazębny pęka i można go usunąć. Skaling najczęściej wykonuje się dwa razy w roku, jednak na zalecenie stomatologa można stosować go częściej.

Piaskowanie

Piaskowanie to zabieg uzupełniający zabieg skalingu, więc najczęściej przeprowadza się je jeden po drugim. Piaskowanie usuwa małe pozostałości po kamieniu nazębnym, a także poleruje ząb, dzięki czemu osadzanie się kamienia nazębnego jest utrudnione. Najczęściej zabiegi i skalingu proponowane są w pakiecie, zaś ceny zabiegu kształtują się w okolicach 150 złotych, co nie jest ceną wygórowaną za zęby wolne od kamienia nazębnego.

Wybielanie zębów

Piękne, białe i lśniące zęby są marzeniem wielu osób, dlatego zabieg wybielania zębów jest jednym w popularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Nie jest on skomplikowany do przeprowadzenia, zaś stosowanie się do porad stomatologa po zabiegu, gwarantuje długotrwały efekt pięknego uśmiechu. Przez wybielaniem zęby muszą być wyleczone z ubytków i oczyszczone. Następnie w czasie zabiegu dentysta nakłada specjalny preparat wybielający. Kilka dni po zabiegu wybielania zębów należy przestrzegać zasad białej diety i unikać wszelkich potraw, które mogą zabarwić zęby.

Skaling, piaskowanie i wybielanie to tylko niektóre spośród zabiegów stomatologii estetycznej, dzięki którym możemy się cieszyć pięknem naszego uśmiechu każdego dnia.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości