loader

Nie zawsze jesteśmy zadowoleni z naszego naturalnego uśmiechu i czasami chcemy go poprawić. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu między innymi założenie licówek.

Czym są licówki?

Licówki  to cieniutki płatki porcelany, które nakleja się na licową, czyli przednią część zęba po jego delikatnym zeszlifowaniu. W ten sposób koryguje się takie wady jak diastema, trwałe przebarwienia na zębach czy zęby wyszczerbione. Licówki można założyć niemalże u każdego, kto ma zdrowe zęby. Przed zastosowaniem licówek należy wyleczyć wszystkie zauważone uszczerbki. Przeciwwskazaniem do założenia licówek jest miedzy innymi zgrzytanie zębami, a także nieprawidłowości zgryzowe, które należy wyleczyć. Licówek nie można zakładać również u osób, które mają złe nawyki takie jak obgryzanie paznokci czy gryzienie końcówki długopisu.

Jak przebiega zakładanie licówek?

Przed założeniem licówek stomatolog przeprowadza wywiad z pacjentem, aby określić, czy nie ma on złych nawyków, a także sprawdza stan zębów. Często na tym etapie wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie zębów. U niektórych dentystów przed zabiegiem założenia licówek przeprowadzana jest wizualizacja, jak będą wyglądały zęby po zabiegu. Skorzystać można także z digital smile design, czyli cyfrowego projektowania uśmiechu.  Jeżeli zdecydowaliśmy się na założenie licówek, wówczas zostają one przygotowane, a następnie zacementowane na naszych zębach, przy użyciu specjalnego kleju. Założenie licówek wymaga delikatnego zeszlifowania powierzchni zęba, choć istnieją metody, które pozwalają tego uniknąć.
Licówki mogą być sposobem na piękny uśmiech, jednak należy pamiętać, że podstawą pięknego uśmiechu jest codzienna dbałość o higienę jamy ustnej, a także regularna kontrola u stomatologa.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości