loader

Idealne uśmiechy gwiazd kina i ekranu to często zasługa licówek, czyli cienkich płatków porcelany, które naklejane są na zęby w celu poprawienia ich wyglądu. Czy jednak jest to rozwiązanie idealne dla każdego?

Przeciwwskazania do założenia licówek

Licówek nie może założyć każdy, choć w większości przypadków rozwiązanie to będzie możliwe. Przeciwwskazaniem do założenia licówek jest bruksizm, czyli nawykowe zgrzytanie zębami, a także inne parafunkcje, takie jak gryzienie końcówki długopisu czy obgryzanie paznokci. Aby założyć licówki, trzeba także wyleczyć wady zgryzu, a dopiero po ich skorygowaniu można pomyśleć o tym rozwiązaniu dla poprawienia wyglądu swojego uśmiechu.

Dla kogo polecane są licówki?

Licówki mają poprawiać wygląd zębów, dlatego rozwiązanie to stosuje się w przypadku korygowania diastemy, czyli szpary między jedynkami, a także w przypadku zębów wyszczerbionych bądź zbyt krótkich. Licówki mogą być także idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają trwale przebarwione zęby na przykład na skutek antybiotykoterapii, którą przeszli w dzieciństwie.

Jak wygląda proces zakładania licówek?

Przede wszystkim przed założeniem licówek należy wyleczyć wszystkie ubytki. Na pierwszej wizycie stomatolog estetyczny przeprowadzi wywiad z pacjentem, a także sprawdzi stan jamy ustnej. Niektórzy stomatolodzy korzystają z cyfrowego projektowania uśmiechu, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić, jak będzie wyglądał nasz uśmiech po wykonaniu zabiegu stomatologii estetycznej. Jeżeli pacjent zaakceptuje zaproponowane rozwiązania, wówczas licówki są przygotowywane i zakładane na kolejnej wizycie. Założenie licówek wymaga cienkiego zeszlifowania powierzchni zęba, aby możliwe było zacementowanie licówki.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości