loader

stomatologia estetycznaUśmiech piękny jak u gwiazdy filmowej jest marzeniem niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Zadbane zęby są wizytówką człowieka podobnie jak zadbane dłonie. Jeżeli nasze zęby nie mają ładnego wyglądu, to na pomoc przychodzi nam stomatologia estetyczna. Jest to dziedzina stosunkowo młoda, która pomaga w poprawieniu wyglądu zębów.

Zadania stomatologii estetycznej

Stomatologia wilanów czerpie z różnych dziedzin stomatologii: protetyki, ortodoncji czy stomatologii zachowawczej. Głównym jej zadaniem jest stworzenie pięknego wyglądu zębów przy jednoczesnej dbałości o ich zdrowy stan. W leczeniu stosuje się wiele różnorodnych metod, począwszy od uzupełnienia brakującego uzębienia, poprzez leczenie aparatami ortodontycznymi, które prostują zęby aż po licówki, które zakłada się na zęby, aby ukryć niedoskonałości.

Co warto wiedzieć?

Planując zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej warto pamiętać o tym, że zęby muszą być wyleczone i bez ubytków. Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadzi dokładny wywiad, aby ustalić, czego oczekujemy, a także obejrzy zęby i sprawdzi, czy nie ma dysfunkcji w obrębie mięśni szczęk. Jeżeli nie ma żadnych problemów, takich jak na przykład próchnica, stomatolog może zaproponować komputerową wizualizację i omówić sposoby leczenia, które będą zastosowane.

Najczęstsze zabiegi stomatologii estetycznej

Jednym z najczęstszych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Dzięki niemu szybko możemy osiągnąć efekt ładnego uśmiechu, usuwając skutki picia kawy czy palenia papierosów, które widać na zębach. Zabieg ten często wybierają kobiety, które chcą mieć śnieżnobiały uśmiech. Kolejnym zabiegiem są różne metody uzupełniania braków w uzębieniu, takiej jak protezy, klamry, mosty czy korony. Dzięki nim możemy uśmiechać się szeroko, nawet jeżeli z różnych powodów stracimy własny ząb. Osoby, które mają swoje zdrowe zęby, jednak nie są zadowolone z ich wyglądu, mogą skorzystać z założenia licówek. Są to cieniutkie płatki porcelany, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów, aby skorygować przebarwienia, drobne uszczerbki czy kształt zęba.

Stomatologia estetyczna  pozwala każdemu cieszyć się pięknym uśmiechem. Często wystarczą drobne zabiegi, takie jak na przykład wybielanie zębów, które nie kosztują majątku, aby uzyskać ładny efekt końcowy.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości