loader

Mała przestrzeń

Jama ustna to stosunkowo mała przestrzeń, dlatego stomatolog, operujący wewnątrz jamy ustnej musi bardzo precyzyjnie podejmować działania, aby osiągnąć zamierzony efekt, a jednocześnie nie skrzywdzić pacjenta. W wielu przypadkach pomocne będzie leczenie pod mikroskopem.

Jak wykorzystywany jest mikroskop w pracy stomatologa?

Choć mikroskop kojarzy się nam raczej z gabinetem naukowca czy pracownią biologiczną, to jednak coraz częściej urządzenie to gości także w gabinecie dentystycznym. Dzięki mikroskopowi w pracy stomatolog może dokładniej obserwować pole operacyjne i precyzyjnie operować narzędziami, co jest bardzo ważne. Szczególną rolę mikroskop pełni w leczeniu endodontycznym, ponieważ pozwala na dokładne obejrzenie kanałów wewnątrz zęba. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w przypadku zębów wielokanałowych oraz takich, które są ponownie leczone kanałowo.

Jak przebiega leczenie pod mikroskopem?

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem przebiega podobnie jak i normalne leczenie. W gabinecie dentystycznym nad fotelem jest jednak specjalny wysięgnik z zamontowanym mikroskopem, który pozwala na lepszy ogląd pola operacyjnego. Dzięki zastosowaniu mikroskopu skraca się czas trwania zabiegów i zwiększa jego dokładność, co jest szczególnie ważne przy leczeniu endodontycznym i opracowywaniu kanałów zęba, które przed zamknięciem zęba muszą być szczelnie wypełnione gutaperką.

 


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości