loader

Mikroskop kojarzy nam się raczej z pracą naukowca bądź laboranta, nie zaś z dentystą. Tymczasem w coraz większej ilości gabinetów stomatologicznych pojawia się mikroskop, który używany jest w trakcie leczenia kanałowego, aby skrócić proces leczenia.

Po co dentyście mikroskop?

Choć wydawać by się mogło, że mikroskop nie będzie potrzebny dentyście, to jednak przydaje się on specjalistom, zajmującym się endodoncją, czyli leczenie kanałowym. Dawniej proces leczenia kanałowego był dość długi i skomplikowany, a także uciążliwy dla pacjenta. Obecnie – między innymi dzięki zastosowaniu mikroskopu w codziennej pracy endodontów możliwe jest skrócenie tego procesu. Leczenie jednego zęba może odbyć się na jednej wizycie, właśnie dzięki zastosowaniu mikroskopu.

Mikroskop w leczeniu endodontycznym

Przed wykonaniem leczenia kanałowego dentysta zaleca pacjentowi zrobienie zdjęcia rentgenowskiego, dzięki czemu jest w stanie ocenić ilość kanałów oraz budowę zęba. Następnie ząb jest otwierany i zabezpieczany koferdamem, czyli specjalną gumą. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie kanałów. Na tym etapie przydaje się mikroskop, ponieważ pozwala na ocenienie, czy wszystkie kanały zostały oczyszczone oraz czy zostało to zrobione dokładnie. W przypadku zębów wielokanałowych skraca to czas opracowywania zęba i zmniejsza ryzyko konieczności ponownego leczenia endodontycznego. Taka sytuacja może się przydarzyć, jeśli kanały nie zostaną dokładnie wypełnione w czasie pierwszego leczenia.

Choć leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardziej kosztowne niż tradycyjne leczenie kanałowe, to jednak warto zainwestować w zdrowie swoich zębów, aby jak najdłużej je zachować.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości