loader

stomatologia estetycznaStomatologia estetyczna

Wiele osób marzy o pięknym uśmiechu, takim, jaki posiadają gwiazdy filmowe. U wielu kończy się na marzeniach, jednak są również osoby, które biorą sprawy w swoje ręce i przy pomocy stomatologa usiłują naprawić to, co wygląda nienajlepiej.

Co warto wiedzieć o stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna zajmuje się modyfikacją uśmiechu i zwarcia zębów, aby miały one jak najładniejszy wygląd. Czerpie ona z różnych działów stomatologii: ortodoncji, protetyki czy stomatologii zachowawczej. Dzięki zabiegom, przeprowadzanym przez stomatologa, możemy uzyskać piękny wygląd naszych zębów. Sposoby, jakimi zostanie to osiągnięte, zależą tak naprawdę od tego, co chcemy osiągnąć.

W przypadku zębów stłoczonych bądź skrzywionych niezbędne może być założenie aparatu ortodontycznego. Choć zwykle aparaty te kojarzą nam się z dziećmi, to jednak można je założyć w każdym wieku, gdy tylko chcemy osiągnąć prosty zgryz i piękny uśmiech. Typy aparatów ortodontycznych, jakie może zaoferować nam lekarz zależą od wieku pacjenta, wady, a także zachowania higieny.

Aparaty podzielić możemy na ruchome i stałe. Ten pierwszy typ pozwala na wyjmowanie aparatu, zaś w drugim jest on przyklejony do zębów specjalnymi klejami przez cały czas leczenia. Obecnie można wybrać również przezroczystą szynę, dzięki której można skorygować wadę, a jednocześnie proces leczenia jest niezauważalny dla postronnego obserwatora.

Wybielanie zębów

Zabiegiem stomatologii estetycznej, który cieszy się dużym powodzeniem jest z pewnością wybielanie zębów. Obecnie wybierać możemy wiele różnych sposobów wybielania zębów, jednak przed rozpoczęciem tego procesu należy omówić sprawę ze stomatologiem, aby uzyskać jak najlepszy i najzdrowszy dla naszych zębów efekt. Wybielanie zębów na własną rękę może doprowadzić do zniszczenia zębów, dlatego planując ten zabieg, warto oddać się w ręce profesjonalistów.

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Czym są licówki i kiedy się je stosuje?

Dzięki stomatologii estetycznej możemy również wybielić nasze zęby, uzupełnić braki w uzębieniu czy wykonać licówki, które odmienią nasz uśmiech. Licówki można wykonać na przykład w przypadku przebarwień zębów, którym nie pomogło wybielanie. Dzięki licówkom można dokonać również korekty kształtu zęba, a także odbudować ząb częściowo utracony.

Licówki są cieniutkim płatkiem wzmocnionej porcelany. Jest ona przyklejana na ząb, który wcześniej został przygotowany poprzez szlifowanie, obejmując jedynie powierzchniową warstwę szkliwa. W niektórych wypadkach można uniknąć konieczności szlifowania zęba. Przygotowanie zęba pod założenie licówek jest bezbolesne, lecz wymaga co najmniej dwóch wizyt u stomatologa w krótkim odstępie czasu.

Przed wykonaniem licówek konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów, usunięcie kamienia nazębnego, a także uzupełnienie braków w uzębieniu, jeżeli takie braki posiadamy. Licówek nie można wykonać przypadku brakujących zębów bocznych, a także w przypadku bruksizmu, nieprawidłowości zgryzowych, które mogłyby spowodować szybkie zniszczenie się licówek czy w przypadku niewystarczającego zachowania higieny jamy ustnej.

Dzięki odpowiednio dobranym licówkom możemy cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat. Zwykle zakładane są one na zęby, począwszy od trójek bądź czwórek. W przypadku dalszych zębów zalecane jest założenie koron, gdyż licówki mogą ulec zniszczeniu w czasie procesu spożywania pokarmów.

Dzięki zabiegom stomatologii estetycznej możemy cieszyć się nie tylko zdrowymi, lecz także pięknymi zębami. Jeżeli zależy nam na pięknym uśmiechu, to z pewnością warto wybrać się do stomatologa, zajmującego się stomatologią estetyczną, aby ustalić z nim najlepsze dla nas rozwiązanie.


Umów się na wizytę

Adres

GABINET "DENTAL EXPERT"
ul Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Kontakt

Tomasz Fałkowski
Rejestracja: 786 221 022

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1430 1140 0070

Wizyty

Proszę o kontakt telefoniczny, sms lub email w celu umówienia wizyty.

Napisz do mnie !

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości